cs en de

Fotogalerie

Konverzační soutěž v angličtině 21. Listopad 2018 Konverzační soutěž v angličtině

Dne 21.11.2018 proběhlo na naší škole školní kolo soutěže studijních a učňovských oborů v anglickém a německém jazyce. Soutěžilo se v poslechu a mluveném projevu. Absolutními vítězi se v anglickém jazyce studijních oborů stala Anežka Jiráňová ze třídy OA3, v německém jazyce studijních oborů obsadil 1. místo William Dvořák ze třídy HT1, z učňovských oborů v anglickém jazyce získala prvenství Mládková Simona ze třídy AD1 a v německém jazyce zvítěžil Marek Mikyska ze třídy RG2.

AR Junior České Budějovice 08. Listopad 2018 AR Junior České Budějovice

Dne 8. - 9. 11. 2018 se naši žáci zúčastnili celostátní soutěže AR Junior v Českých Budějovicích. Podařilo se nám získat 1. místo za výkladní skříň a 2. místo za úpravu stolu pro dvě osoby. Gratulujeme!

Soutěž Europasecura 31. Květen 2018 Soutěž Europasecura

V průběhu měsíce května se žáci 2. a 3. ročníků studijních oborů zúčastnili soutěže zaměřené na Evropskou unii, priority bezpečnostní politiky České republiky a Severoatlantickou alianci. Soutěžící nejprve čekalo online kolo, které otestovalo znalosti a schopnosti tříčlenných týmů. Nejlepší z nich následně postoupily do krajského kola, kde se soutěžící stali bezpečnostními experty, a vypracovali analýzu reálného konfliktu. 5 týmů z každého kraje s nejlepší analýzou postoupilo do ústní části krajského kola, kde svoji práci obhajovaly a zároveň oponovaly práce dalších týmů. Do této části krajského kola postoupily hned dva týmy a to tým ze třídy OA2A ve složení Michaela Klímová, Martina Krejčová a Petra Kuchaříková s tématem Kurdská otázka, dále tým ze třídy OA2B ve složení Simona Valová, Barbora Peštálová a Adéla Bouzková s tématem Sýrie a IS. Studentky ze třídy OA2B si vedly skvěle a v silné konkurenci obsadily krásné 2. místo, studentky ze třídy OA2A obsadily krásné 4. místo.

Zdenka Polomská z OA3B porazila gymnazisty v literární soutěži 06. Červen 2018 Zdenka Polomská z OA3B porazila gymnazisty v literární soutěži

Zdenka Polomská převzala ve středu 6. června 2018 v Senátu České republiky cenu za první místo ve studentské literární soutěži Cena Maxe Broda. Zdenka poslala do soutěže esej na téma Lidé v síti. Téma ji natolik pohltilo, že svým osobitým vyjádřením oslovila členy poroty. Do soutěže přispělo 108 mladých lidí ve věku od 12 do 20 let, z nichž 60 bylo mimopražských. První místo naší studentky je třeba velice ocenit, neboť zvítězila ve velké konkurenci studentů a studentek gymnázií, soutěže se dokonce zúčastnila a umístila se na třetím místě studentka filozofické fakulty. Studentskou literární soutěž Cena Maxe Broda o nejlepší esej pořádá Společnost Franze Kafky, která již 24 let podporuje mladé lidi a vede je k samostatnému uvažování, k hlubšímu zamyšlení nad aktuálními společenskými a kulturními jevy a k pěstování dovednosti přesného a kultivovaného písemného vyjádření vlastního názoru. Cena byla nazvána po velké osobnosti středoevropské kultury, spisovateli a mysliteli, příteli Franze Kafky, neúnavném organizátorovi kulturního života v českých zemích a Izraeli - Maxi Brodovi. Finanční odměnu vítězným pracím zaštiťuje Ministerstvo kultury České republiky. Na www.franzkafka-soc.cz si vítěznou práci Zdenky Polomské, další oceněné příspěvky a vše o soutěži můžete přečíst.

Mistrovství ČR v grafických předmětech 27. Březen 2018 Mistrovství ČR v grafických předmětech

V úterý 27. března 2018 se na GOB a SOŠ v Telči konala soutěž "Mistrovství ČR v grafických předmětech". Z naší školy se zúčastnili 3 soutěžící, kteří si vybrali disciplínu "psaní na klávesnici". Mejzlíková Inka z OA3B obsadila v konkurenci 25 žáků 4. místo. Další umístění našich záků: 7. místo Michaela Pánková, OA3A 21. místo, Plecitá Terezie OA4B.

JUNIOR SHOW 14. Červen 2018 JUNIOR SHOW

Ve čtvrtek proběhl již 19. ročník naší tradiční akce JUNIOR SHOW.

Naši cukráři opět přivezli medaili 17. Duben 2018 Naši cukráři opět přivezli medaili

Ve dnech od 17.4. do 19.4. 2018 se konal již 16. ročník soutěže cukrářských dovedností s mezinárodní účastí „MORAVSKÝ POHÁR 2018“ pod záštitou AKC ČR ve městě Kroměříž. Soutěže se účastnila studentka třetího ročníku oboru cukrář z Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč Zuzana Benáčková, kterou připravovala učitelka odborného výcviku Radka Poláková . Soutěžící pracovali ve dvou dnech po dobu 10 hodin. Jejich úkolem bylo zhotovení kompozice na téma „Svatba v přírodě“. Jednotlivé úkoly – Slavnostní dort, Dezerty tři druhy po devíti kusech a Monument z cukru, čokolády.., Vypracování písemné práce výrobků. Zuzka získala krásné třetí místo za dezerty a byla oceněná medailí a pohárem.

Junior Lingua 2018 05. Duben 2018 Junior Lingua 2018

Dne 5. 4. 2018 proběhla na naší škole regionální jazyková soutěž učebních oborů JUNIOR LINGUA 2018. Ze 7 škol v kraji Vysočina soutěžilo v anglickém jazyce 14 soutěžících a v německém jazyce 6 soutěžících. Soutěž proběhla za finanční podpory Kraje Vysočina. Na 2. místě v německém jazyce se umístila naše žákyně Marie Dobešová. Další naše žákyně Kateřina Pavelcová se umístila v anglickém jazyce na 3. místě. Gratulujeme!

Finále soutěže OURREGION 28. Březen 2018 Finále soutěže OURREGION

Prezentace Vládi Kačírka oceněna jako nejlepší ve finále soutěže OURREGION aneb s Vysočinou do Evropy. Soutěže se v tomto školním roce účastnilo přibližně 300 studentů různých středních škol z Kraje Vysočina. Soutěž měla celkem 5 kol a probíhala online. Vladimír Kačírek, který se probojoval do finále 30 nejlepších zaujal svojí powerpointovou prezentací. Téma „Tradiční výrobky z Vysočiny“ (7 snímků v anglickém jazyce) se dalo uchopit různě. Vláďa zvolil spojení regionálních potravin s židovskou tématikou města ve kterém studuje. Vytvořil kulinářský workshop výuky typických jídel židovské kuchyně s využitím potravin z Vysočiny. Jeho prezentace byla ohodnocena jako nejlepší. Blahopřejeme k úspěšné reprezentaci školy.

Bronz Gastro Hradec Králové 18. Březen 2018 Bronz Gastro Hradec Králové

Žákyně z HT2 - Řepová Daniela a Buláková Adéla mají ze soutěže v carvingu - Gastro Hradec Králové, bronzové medaile. Jednalo se o kompozici, kterou připravovaly dopředu na téma - Probouzení jara.