cs en de

Fotogalerie

Balení dárků na akci Barevné Vánoce 10. Prosinec 2015 Balení dárků na akci Barevné Vánoce

Dne 10.12. 2015 aranžérky balily dárky pro veřejnost na akci „Barevné Vánoce“ v Jihlavě, která se koná každoročně v budově Krajského úřadu v Jihlavě.

Balení dárků v klubu Naděje Třebíč 01. Prosinec 2015 Balení dárků v klubu Naděje Třebíč

Ve dnech 1.12. a 3.12.2015 balily aranžérky dárky společně s dětmi s klubu Naděje. Tato akce proběhla pod záštitou MěÚ Třebíč.

Zahájení výstavby nové tělocvičny 04. Prosinec 2015 Zahájení výstavby nové tělocvičny

Dnes proběhlo slavnostní poklepání na základní kámen nové tělocvičny naší školy.

Mezinárodní konference Meze svobody 06. Listopad 2015 Mezinárodní konference Meze svobody

Ve dnech 6.-8.11.2015 jsme se účastnili zajímavé konference v Kutné Hoře (Simona Krejčová a Petra Mašková z CR3 a učitelka Daniela Vitásková), kterou organizovalo sdružení Asi-milovaní. Mottem konference byl výrok J.J.Russeau „Nikdy jsem nemyslel, že by svoboda člověka záležela na tom, aby dělal, co chce, nýbrž spíš v tom, aby nikdy nedělal, co nechce.“ . Program se konal v překrásném prostředí bývalé jezuitské koleje, nyní galerie GASK. Konference byla zajímavá tím, že se jí účastnili jak studenti, tak i učitelé škol z ČR i Slovenska. Nabitý program přednášek a workshopů vedený zajímavými a fundovanými lidmi v nás otevřel mnoho otázek a konfrontací s názory odborníků i mezi účastníky z řad studentů i učitelů. Z přednášejících zmíníme Pavla Uhla, advokáta a politologa, Magdu Faltovou, ředitelku Sdružení pro integraci a migraci, Lukáše Houdka, koordinátora projektu Hate Free Culture, Michala Jelínka z Úřadu pro ochranu osobních údajů, Maju Nenadovic z Anne Frank House, atd. Prostředí bylo velmi tvůrčí, nabité energií a zájmem o problematiku. Studenti i pedagogové spolupracovali mezi sebou, vytvářeli projekty, hodnocení. Náš projekt byl oceněn a odhlasován jako nejlepší a určen pro prezentaci skupin v závěru konference. Je výborné vidět zájem mladých lidí udělat něco navíc, angažovat se ve svém volném čase pro dobrou věc. Ne, nejsme ztracená generace, platí stále " kdo nechce hledá výmluvy, kdo chce hledá řešení".

Beseda s pěstiteli fairtradové kávy 22. Říjen 2015 Beseda s pěstiteli fairtradové kávy

V rámci podpory fair trade pozvala společnost NaZemi do České republiky dva pěstitele kávy. Eimar Velazquez Mazariegos je členem pěstitelského družstva ISMAM na jihu Mexika, Juan Walfred Martinez družstva Peňa Roja na severozápadě Guatemaly. Oba vystupovali v dokumentu České televize Průvodce férového pijáka kávy. V ČR postupně navštívili 8 měst a Třebíč byla mezi nimi. Naše škola je od roku 2012 fairtradová a rovněž město Třebíč již získalo tento status. Studenti OA, HT, CR i učebních oborů shlédli dokument a poté následovala beseda. Oba pěstitelé ochotně diskutovali se žáky o kávě, fair trade, obchodování s kávou. Besedy se zúčastnili i hosté z radnice Ing. Marie Černá, Bc. Anna Machátová a ze společnosti NaZemi. "Lidé by měli kupovat fairtradovou kávu, protože pomáhají chudým lidem, aby měli důstojnější život a mohli poskytnout vzdělání svým dětem," říká Eimar Velazquez Mazariegos z mexického družstva ISMAM.

Otevření spojovací lávky 14. Říjen 2015 Otevření spojovací lávky

Dnes byla slavnostně otevřena spojovací lávka mezi budovami na Sirotčí a Bráfově ulici. Od zítřejšího dne ji budou moci využívat studenti a zaměstnanci školy.

Preventivní vlak 18. Září 2015 Preventivní vlak

V pátek 18. září se vybrané třídy zúčastnily bezpečnostní akce Českých drah Preventivní vlak. V rámci akce zhlédli žáci působivý film To nedáš!, seznámili se s prací HZS, vyzkoušeli si první pomoc a na závěr se zúčastnili besedy s vyšetřovateli drážních neštěstí.

Naši žáci na Biojarmarku 10. Září 2015 Naši žáci na Biojarmarku

Ve čtvrtek 10. 9. 2015 pořádalo Zdravé město Třebíč tradiční Biojarmark. Žákyně oboru cukrář pod vedením učitelky odborného výcviku Heleny Lapešové v rámci evropské kampaně "Za férovou čokoládu!" nabízely návštěvníkům férové občerstvení a zároveň upozorňovaly na nerovné podmínky v čokoládovém průmyslu.