cs en de

Fotogalerie

Kurz - bezlepkové pečení 21. Červen 2021 Kurz - bezlepkové pečení

Dne 21.6.2021 proběhl na OZS v Jihlavě kurz bezlepkového pečení s lektorkou kurzu paní Vladěnou Halatovou, kterého se zúčastnili i naši žáci 2. ročníku oboru kuchař-číšník. Naučili jsme se, jak připravit výborný bezlepkový chleba, koláče nebo sachr dort.

Kurz studené kuchyně 28. Listopad 2019 Kurz studené kuchyně

Ve čtvrtek dne 28. 11. 2019 byl zakončen Kurz studené kuchyně, který u nás probíhal od pondělí. Tradičním zakončením byl překrásný raut s výrobky účastníků kurzu, které mohly ochutnat jejich pozvaní hosté. Ostatně sami můžete trochu "ochutnat" na fotografiích.

Státní zkoušky v grafických disciplínách 12. Únor 2019 Státní zkoušky v grafických disciplínách

V říjnu loňského roku se 8 studentů a studentek 4. ročníku oboru obchodní akademie rozhodlo složit státní zkoušku v grafických disciplínách. Dva měsíce se tito odvážlivci pečlivě připravovali, zdokonalovali se v rychlém a přesném opisu textu, ve zpracování tabulek v excelu a v tvorbě obchodního dopisu, aby tyto dokumenty odpovídaly platným státním normám. 11. prosince 2018 své dovednosti předvedli paní komisařce a v lednu letošního roku se dozvěděli, že všichni státní zkoušky v grafických disciplínách úspěšně složili. K blahopřání se připojila i paní ředitelka, která těmto studentům předala osvědčení o státních zkouškách, jež se mohou stát vzácným doplňkem jejich životopisů.

Baristický kurz 07. Únor 2019 Baristický kurz

Ve dvou dnech 7.- 8. 2. 2019 proběhl u nás ve škole již druhý baristický kurz pod vedením Tomáše Zahradila.

Baristický kurz 13. Listopad 2018 Baristický kurz

Ve dnech 13. a 14. listopadu proběhl v naší škole v Borovině baristický kurz určený žákům gastronomických oborů kuchař – číšník a cukrář. Zúčastnilo se ho 15 žáků uvedených oborů. Kurz vedl barista pan Tomáš Zahradil z ČESKÉ BARMANSKÉ ASOCIACE. Základní kurz BARISTA JUNIOR zaměřený na přípravu kávy espresso a capuccino a seznámení s oborem barista je určen právě pro žáky hotelových škol. V teoretické části získali účastníci kurzu základní informace týkající se kávy, Pražení kávy, historie a současnosti oboru barista. V praktické části se žáci seznámili s principy každodenní péče o kávovar a kávomlýnek. A samozřejmě s praktickou přípravou základních káv espresso a capuccino. V průběhu celého kurzu bylo podle odhadu spotřebované kávy, připraveno asi 700 porcí káv a spotřebováno kolem 40 litrů mléka. Účastníci kurzu po závěrečném testu obdrželi certifikát CBA BARISTA JUNIOR, jehož platnost je celosvětová.

ZÁKLADY TRICHOLOGIE 25. Říjen 2018 ZÁKLADY TRICHOLOGIE

Trichologie je vědní obor, zabývající se zdravím vlasů a pokožky hlavy. Ve čtvrtek 25. 10. 2018 žáci třetího ročníku oboru kadeřník absolvovali kurz Základy trichologie pod vedením trichologa Lukáše Rossbacha. Přednášející je majitelem Institutu zdravých vlasů v Praze a žáky seznámil s vlivem genetiky, hormonů a životního stylu na vlasy, a s jejich správnou péči. Vysvětloval, jak by měli uvažovat při výběru přípravku. Žáci měli příležitost si vyzkoušet práci s trichologickou kamerou a konzultovat stav pokožky a vlasů.

Kurz vyřezávání ovoce a zeleniny 17. Říjen 2017 Kurz vyřezávání ovoce a zeleniny

Kurzu vyřezávání ovoce a zeleniny se zúčastnili žáci oboru HT, KČ a C. Proběhl v pondělí a úterý 16. - 17. 10. 2017.

Regionální seminář Rozhoduj o Evropě 20. Březen 2017 Regionální seminář Rozhoduj o Evropě

V pondělí 20.3.2017 se studenti naší školy Simona Krejčová, Luboš Podolský, Daniela Křivánek, Jan Hůlka ze tříd CR4 a CR3 zúčastnili semináře konaného pod záštitou Evropské unie. Celý seminář vysvětloval práci vrcholných orgánů EU. Studenti na základě registrace rozhodli o jednom ze 3 předložených témat, kterým bylo Jednotná evropská armáda a pak v roli europoslanců a ministrů Rady EU rozhodovali o deklaraci k tématu. Organizátoři hodnotili aktivitu žáků a zvládnutí jim přidělených rolí. Naše škola dostala od organizátorů nabídku být spolupracující školou v rámci daného projektu.