cs en de

17. Září 2021Jak se průvodcuje v hrobce a kapli ?

V sobotu 11

. září 2021 Vás hrobkou Haugwitzů a Kaplí svaté Anny ve špitálku mohlo provést 6 studentek oboru cestovní ruch. Jednalo si již o tradiční akci, kterou naše škola připravuje pro MKS Náměšť nad Oslavou v rámci Dnů evropského dědictví. Tato mezinárodní akce se každý rok koná pod jiným mottem, letošní téma - Památky pro všechny,  koresponduje s tématem světového dne cestovního ruchu 2021, který vyhlašuje každý rok UNWTO (Světová organizace cestovního ruchu) a tím je Tourism for Inclusive Growth. Zahájení letošních Dnů evropského dědictví se konalo 10.9. v Uherském Hradišti.

Pro studenty cestovního ruchu je  praktické průvodcování neocenitelnou zkušeností a výbornou přípravou pro praxi na hradech a zámcích a také i pro maturitní zkoušku. Poznat kolik dovedností a znalostí je zapotřebí si osvojit, aby výklad byl poučný a zajímavý, je užitečné pro každého studenta cestovního ruchu. Znalosti psychologie klienta, klidné a přirozené vystupování jsou dalšími dovednostmi dobrého průvodce. Oba objekty dohromady navštívilo letos cca 120 návštěvníků a každá studentka měla cca 5 průvodcování. Akce se vydařila, klienti byli spokojeni a studentky si odnesly dovednosti, které jsou pro ně důležité. Naše studentky se dokonce objevily i ve správách na ČT1 v krátkém filmovém záběru. Uvedená akce byla vzornou reprezentací naší školy.