cs en de

Fotogalerie

kategorie

Euroscola 12. Listopad 2021 Euroscola

Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč se dnes účastnila prostřednictvím platformy Euroscola online zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku. Studenti zažili skutečnou konferenci s možností vstupu do diskuze v angličtině.

Studenti cestovního ruchu si připomenuli Den válečných veteránů 12. Listopad 2021 Studenti cestovního ruchu si připomenuli Den válečných veteránů

Jedna z definic průvodce cestovního ruchu definuje průvodce cestovního ruchu jako fyzickou osobu, která poskytuje skupině osob nebo jednotlivcům výklad o kulturním, historickém a přírodním dědictví země a současném životě v ní. V rámci poznávání světové, ale i regionální historie, jsme si položením kamínků s kytičkou vlčího máku na třebíčském hřbitově a u pamětní desky na Pasáži připomenuli Den veteránů, který je od rou 2004 významným dnem i v ČR. Tento den je věnován veteránům všech válečných konfliktů. Nejdříve se však studenti seznámili s historií 1. světové války, připomínkou dne v jednotlivých zemích, symbolech a zajímavostech z této oblasti lidských dějin a sbírkou Paměti národa, formou přednášky, kterou si iniciativně připravila Karolína Benešová.Její prezentace byla perfektní, slovní projev plynulý a zajímavý, je vidět, že Karolína bude dobrou průvodkyní na hradě, nebo zámku. Tento úkol ji čeká již za pár měsíců, kdy bude v roli průvodkyně absolvovat ročníkovou praxi. Poté si studenti na přinesené valounky nalepili květy vlčího máku, které jim předem připravili jejich spolužáci z oboru s aranžérským zaměřením. Je to přínosné pro obě strany, když zafunguje taková mezioborová spolupráce. Padesát desek vojáků, kteří zahynuli v třebíčských lazaretech v důsledku první světové války se rozsvítilo červenou barvou vlčích máků. Kdyby pomníčky mohly promluvit, bylo by jistě zajímavé se dozvědět jak prožíval válku chlapec, který zemřel v pouhých 19 letech, jak poručík dělostřelectva, kterému bylo 31 let... Poznání historie Třebíče nám pomáhá i zajímavá iniciativa, Virtuální muzeum staré Třebíče, která má již téměř 8 tisíc členů, zajímavé články v novinách i odborná literatura. Jsem si jista, že výuka na místech paměti je pro studenty velmi důležitá a prohlubuje jejich poznání i přístup k světové i regionální historii.

Stáž Braga 10. Listopad 2021 Stáž Braga

V pondělí 8.11.2021 odletělo celkem 9 studentů na třítýdenní pracovní stáž do malebného města Braga v Portugalsku. Na letišti nás naše partnerská organizace mile přivítala a odvezla do hotelu. Následující den jsme měli prohlídku tohoto historického města a uvedení do pracovních pozic. Překvapiílo nás nádherné počasí, při 23 stupních C se město začíná zdobit vánočně....

Evropský den jazyků 26. Září 2021 Evropský den jazyků

Naši studenti se připojili k oslavám Evropského dne jazyků. Popřáli jsme EDJ všechno nejlepší a Tina Nesibová z OA3A upekla i narozeninový dort. Děkujeme.

Vysoké Tatry 27. Září 2021 Vysoké Tatry

Tady je pár fotek z naší výpravy do Vysokých Tater. Javorina - Zadne Medodoly - Kopske sedlo - chata Plesnivec - Tatranska kotlina. Měli jsme se dobře. Bylo sluníčko, mraky, bahno i sníh.

Adaptační kurz tříd CR1 a HT1 22. Září 2021 Adaptační kurz tříd CR1 a HT1

Adaptační kurz prvních ročníků oborů cestovní ruch a gastronomie a hotelový management. Žáci si prošli několika workshopy a přednáškami a vyzkoušeli si první pomoc. Samozřejmě nechyběla spousta zábavy a her.

Adaptační den žáků učebních oborů 02. Září 2021 Adaptační den

Ve čtvrtek 2. září 2021 proběhl adaptační den včetně preventivních bezpečnostních přednášek. Účastnili se jej žáci prvních ročníků učebních oborů. Jelikož nám současná koronavirová situace nedovoluje obvyklý průběh, museli jsme jej strávit v lavicích.

Závěrečné zkoušky oboru Designer v reklamě 30. Červen 2021 Závěrečné zkoušky oboru Designer v reklamě

Žáci si vylosovali ze třech disciplín, a to Výkladní skříň, Maketa výkladní skříně a Úprava stolu. První dva dny si chystali potřebnou dokumentaci (poutače, dekorace). Mohli využít počítačových programů k návrhu svého tématu a vytisknout si potřebný materiál. Třetí den probíhala celková realizace. Úspěšným žákům gratulujeme a přejeme jim mnoho štěstí!

Závěrečné zkoušky oboru kadeřník 30. Červen 2021 Závěrečné zkoušky oboru kadeřník

V tomto týdnu probíhá praktická část státní závěrečné zkoušky oboru Kadeřník. Je rozdělena do tří kategorií: dámský střih a barvení kombinovanou technikou, pánský mix střih, společenský účes ve stylu karnevalu. I když měli žáci ztíženou situaci z důvodu distanční výuky předvádí svou zručnost a kreativitu. Praktickou zkouškou uzavírají své studium na naší škole. Připravili jsme si pro ně drobný dárek a přejeme jim hodně štěstí v jejich profesní kariéře. Kolektiv UOV oboru Kadeřník

Sportovní den 28. Červen 2021 Sportovní den

V pondělí 28.7.2021 se konal na naší škole "Sportovní den". Počasí nám přálo, my jsme si tak mohli naplno užívat a poměřit si mezi sebou své síly. Sportovalo se na 3 stanovištích. První stanoviště bylo na hřišti na Okružní ulici. Zde probíhaly hry sportovní jako například kroket, workout, piškvorky, střelba na koš, hod frisbee na cíl. Druhé stanoviště bylo na hřišti DDM kde probíhaly sportovní disciplíny a zábavné hry. Poslední stanoviště se nacházelo v Libušině údolí, kde probíhaly hry zaměřené na rozvoj vytrvalostních schopností (turistika). Všichni sme si to dnes moc užili a už se těšíme zase za rok. Jak se nám dařilo se můžete podívat ve fotogalerii.