var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-21162358-1']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();

Státní zkoušky z grafických disciplín

18. 09. 2018

Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč nabízí svým absolventům a široké veřejnosti možnost složení státní zkoušky z grafických disciplín v zimním zkušebním období (termín bude upřesněn, cca listopad – prosinec).

V případě dostatečného počtu zájemců by se zkouška uskutečnila na Obchodní akademii a Hotelové škole, Sirotčí 4, Třebíč.

Zkouška (psaní na klávesnici základní) se skládá z:

• opisu jednoho předloženého textu (rychlost alespoň 200 čistých úhozů za minutu a alespoň 99,5 % přesnost)

• vypracování dvou různých písemností (zpravidla obchodní dopis a tabulka).

Cena zkoušky je 600,- Kč. Další informace lze získat a na zkoušku se přihlásit na kratka@oahstrebic.cz do 15. 10. 2018.

číst více

Exkurze v Praze

18. 09. 2018

Ve dnech 5. - 7. září 2018 se třídy OA4A a OA4B zúčastnily tradiční exkurze v Praze. Studenti si prohlédli významné kulturní a historické památky - Vyšehrad, Staré Město, Malou Stranu, Pražský hrad, Petřín, Loretu. Nejvíce studenty oslovila prohlídka Národního divadla, výstava ke 100. výročí vzniku Československé republiky na Pražském hradě na téma Doteky státnosti a zajímavá expozice ve Werichově vile. Velkému zájmu se těšila návštěva Senátu v reprezentačních prostorách Valdštejnského paláce. Zpestřením programu bylo zhlédnutí večerního představení Maryši v Národním divadle. Kdo čekal klasické zpracování známé divadelní hry, přepočítal se. Maryša pod režijním vedením Jana Mikuláška byla zcela jiná – mnohdy se klasika bila s moderním pojetím, nářečí střídalo současnou češtinu, scéna byla netradiční, pro mnohé nesrozumitelná. Někteří diváci představení přijali s rozpaky. Po představení jsme debatovali o záměrech režiséra i o výkonech známých herců. Studenti nasáli atmosféru velkoměsta zalitého sluncem a plného cizinců obdivujících naše pamětihodnosti.

FOTOGALERIE

číst více

Stáž v Portugalsku

18. 09. 2018

Skupina 11 studentů z naší školy vycestovala na pracovní stáž do portugalského města Braga. Ve svém volném čase měli možnost prohlédnout si pamětihodnosti tohoto města včetně nedalekého barokního kostela Bom Jesus do Monte na kopci za Bragou. Navštívili rovněž nedaleký přístav Porto.

FOTOGALERIE

číst více

Stáž v Dublinu

17. 09. 2018

Studenti OA a Hotelové školy Třebíč se ve dnech od 5.9. do 24.9.2018 účastní třítýdenní pracovně kulturní stáže v irském hlavním městě Dublinu konané za podpory programu Erasmus Plus. Studenti oboru OA, CR, RG a kadeřník se zdokonalují a sbírají nové poznatky v anglickém jazyce na vybraných pracovištích po celém Dublinu a ve volném čase poznávají krásy Irska.

FOTOGALERIE

číst více

Proletí 100letí

17. 09. 2018

V sobotu 15. 9. jsme se účastnili akce Proletí 100letí na Jihlavském náměstí. Zajišťovali jsme nabídku kávy s tiskem na pěnu, míchané nápoje a občerstvení. Nechyběl ani fotokoutek, tentokrát v historickém stylu.

FOTOGALERIE

číst více

Opravné zkoušky

28. 08. 2018

Opravné zkoušky proběhnou ve dnech 29. a 30. 8. 2018 na budově Sirotčí 4.

číst více

Pro účastníky adaptačního kurzu

25. 08. 2018

Informace pro žáky budoucích prvních ročníků: Sraz: 3. 9. 2018 v 7.45 hod. v budově školy v BOROVINĚ, T. Bati 609, Třebíč. Žáci se shromáždí v jídelně školy (přízemí). Požadavky na bezlepkovou či jinou stravu (případně jiné dotazy) zašlete obratem na email pokorny@oahstrebic.cz.

číst více

Recepce na francouzském velvyslanectví

19. 07. 2018

Obsluha recepce na francouzském velvyslanectví, která proběhla 12. 7. 2018. Obsluhy se zúčastnili studenti oboru hotelnictví a kuchař- číšník. Tato recepce byla pořádaná ke státnímu svátku Francie. Hostů bylo asi 1200. Studentům se to moc líbilo.

FOTGALERIE

číst více

4. kolo přijímacího řízení

29. 06. 2018

4. kolo přijímacího řízení bude probíhat 31. 8. 2018. Podání přihlášek do 30. 8. 2018.

Studijní obory: Obchodní akademie, Hotelnictví - Gastronomie a hotelový management

Učební obory: Cukrář, Kuchař - číšník, Aranžér - Designér v reklamě, Kadeřník

číst více

Jana Kopečková a WP 2018

27. 06. 2018

Jana Kopečková a WP 2018

Letošní 61. ročník celostátní přehlídky uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov se konal pod záštitou Ministerstva kultury ČR, pana hejtmana Olomouckého kraje a paní primátorky Prostějova.

Místem konání celostátní přehlídky byly Kulturní klub Duha a zámek v Prostějově. Naši školu reprezentovala Jana Kopečková / třída RG2 /, která do celostátní přehlídky v Prostějově postoupila z krajského kola Pelhřimovského Poetikonu. V její kategorii se představilo 37 recitátorů, odborná porota vybrala jednoho laureáta.

Jana přednesla povídku rakouského autora Petera Altenberga Sanatorium pro nervově choré. Porota konstatovala, že s příchodem na jeviště se v osobě Jany představila výrazná herecká naděje, ze které přímo sálá herecké charizma.

Jana Kopečková získala bohaté zkušenosti a poznatky i z hlasových rozcviček a rozborových seminářů. Svým výborným výkonem na celostátní přehlídce dosáhla mimořádného životního úspěchu.

 

číst více

zobrazit starší