var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-21162358-1']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();
Close

Praxe na ostrově Menorka

19. 10. 2017

V létě jsem se zúčastnila tříměsíční praxe ve Španělsku na ostrově Menorka v menším turistickém letovisku. Pracovala jsem v hotelu Portblue****, což byl poměrně velký hotel. Byla jsem ubytována přímo v hotelu spolu s dalšími 30 zaměstnanci z různých koutů světa, od Portugalska až po Zimbabwe či Vietnam. Moje práce byla převážně na baru a v poledních hodinách na obsluze. Během praxe jsem využívala anglický jazyk, později některé španělské fráze. Pravda je, že je lehčí rozumět než komunikovat. V poledních hodinách byla má práce na obsluze podstatně různorodější. Od objednávek, roznášení nápojů a jídel, uklízení talířů a vyklízení myčky až po práci za barem, přípravu nápojů a doplňování příborů. V pozdějších hodinách probíhala má práce na baru. Pracovala jsem 40 hodin týdně, ale i tak byla má praxe poměrně náročná a únavná díky horku. Moje pracovní směny měly osm hodin, takže bylo možné vyrazit ven. Díky blízkosti pláží nebyl problém kdykoliv během půl hodiny dojít na jinou pláž. Každý pracovní den jsem končila o půlnoci, ale to pro nás praktikanty nadcházel čas, kdy jsme se mohli setkat. Díky časům stráveným s ostatními praktikanty z celého světa (Ukrajina, Francie, Vietnam, Indie, Rumunsko...) jsem si rozšířila své komunikační dovednosti a i přehled o jiných kulturách. Svoje praxe opravdu hodnotím kladně, ať už díky skvělému pracovnímu kolektivu, nebo kvůli novým přátelům. Byla to ta pravá zkouška zodpovědnosti. Zdeňka Kloboučková, CR4

FOTOGALERIE

číst více

Roadshow ZŠ - Hrotovice

18. 10. 2017

Další pokračování naší Roadshow, tentokrát v Hrotovicích. Děkujeme za možnost prezentovat naše dovednosti a obory vzdělávání i na Vaší základní škole a věříme, že se všem žákům aktivity líbili a těšíme se na dni otevřených dveří!

FOTOGALERIE

číst více

Roadshow ZŠ - Bartuškova

16. 10. 2017

Dnes pokračovala druhou návštěvou základní školy naše Roadshow. Zavítali jsme na Základní školu Bartuškova, kam jsme přivezli naše žáky a předvedli jim naše řemesla a dovednosti našich žáků. Doufáme, že se naše akce líbila všem žákům 8. a 9. ročníků a budeme se těšit na viděnou na našem dni otevřených dveří nebo na veletrhu vzdělávání.

FOTOGALERIE

číst více

OURREGION- VÝZVA PRO 1.KOLO

16. 10. 2017

16. 10. 2017, 14.00 hodin začne první soutěžní kolo. Rozhoduje rychlost

a správnost odpovědí. Více informací na www.ourregion.cz

číst více

OURREGION _ TESTOVACÍ KOLO

10. 10. 2017

Bylo spuštěno testovací kolo na www.ourregion.cz, které potrvá do 12. října, 14.00 hodin. Slouží k tomu, aby si soutěžící mohli představit, co je přibližně čeká během průběžné části soutěže. Informace o konání testovacího kola je zveřejněna na www.ourregion.cz. Účast soutěžících je dobrovolná a nemá vliv na výsledky průběžné části soutěže, která startuje o týden později, tj. 16. října, 14.00. Doporučujeme zaregistrovaným studentům využít možnost testovacího kola.

číst více

Státní zkoušky z grafických disciplín

09. 10. 2017

Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč nabízí svým absolventům a široké veřejnosti možnost složení státní zkoušky z grafických disciplín v zimním zkušebním období (termín bude upřesněn, cca listopad – prosinec).

V případě dostatečného počtu zájemců by se zkouška uskutečnila na Obchodní akademii a Hotelové škole, Sirotčí 4, Třebíč.

Zkouška (psaní na klávesnici základní) se skládá z:

  • opisu jednoho předloženého textu (rychlost alespoň 200 čistých úhozů za minutu a alespoň 99,5 % přesnost)
  • vypracování dvou různých písemností (zpravidla obchodní dopis a tabulka).

Cena zkoušky je 600,- Kč. Další informace lze získat a na zkoušku se přihlásit na kratka@oahstrebic.cz do 15. 10. 2017.

číst více

Přespolní běh

09. 10. 2017

V pondělní 2. října se v Libušině údolí uskutečnil středoškolský pohár v přespolním běhu, jehož pořadí se určuje součtem umístění čtyř nejlepších závodníků jednotlivých družstev. Jelikož je závod postupový až na mistrovství světa, byl určen studentům ročníku 2000 a mladším. Z tohoto důvodu nás reprezentovalo družstvo výhradně složené z nově otevřeného oboru - sportovní management. Z důvodu nemoci tří dívek nakonec děvčata doplnily spolužačky z oboru veřejná správa. Chlapci ze sebe na trati nevyždímali maximum, na lepší než čtvrté místo jejich výkon nestačil. O poznání lépe běžely dívky, které nestačily pouze na vítězné Gymnázium Třebíč. Individuálně se blýskla především Gabriela Jančíková, která byla dokonce nejrychlejší ze všech závodnic! Především její výkon pomohl dívkám k postupu na krajské kolo do Žďáru nad Sázavou.

FOTOGALERIE

číst více

Předání certifikátů Cambridgeské zkoušky PET

09. 10. 2017

Studentům tříd HT4 a CR4, kteří na naší škole 26. 5. 2017 úspěšně složili Cambridgeskou zkoušku PET, paní ředitelka Mgr. Libuše Kolářová slavnostně předala certifikáty. Všem blahopřejeme. V letošním školním roce budou mít naši studenti i zájemci z řad veřejnosti možnost skládat Cambridgeské zkoušky u nás ve škole. Bližší informace včas najdete na našich stránkách.

FOTOGALERIE

číst více

Překládáme s Janou Montorio

09. 10. 2017

Jana Montorio Doležalová a Městská knihovna v Třebíči vyhlašují 2. ročník studentské překladatelské soutěže

Překládáme s Janou Montorio

Dokumenty ke stažení

číst více

Roadshow ZŠ - Jaroměřice nad Rokytnou 2017

04. 10. 2017

Dnes jsme zahájili opět naši Roadshow po základních školách v našem regionu. Jak se již stalo tradicí, začali jsme opět jako minulý rok na základní škole v Jaroměřicích nad Rokytnou. Opět na nás čekala velmi přívětivá atmosféra a natěšené děti jednotlivých ročníků. Přivezli jsme inovované workshopy pro žáky a doufáme, že si to všichni náležitě užili a vyzkoušeli si všechna řemesla a dovednosti, které jsme dovezli. Děkujeme za příjemné dopoledne a budeme se těšit na další Roadshow v ostatních základních školách.

FOTOGALERIE

číst více

zobrazit starší