cs en de

07. Červenec 2021Praxe 3.ročníků oborů CR a HT

Studenti třetího ročníku oboru Cestovní ruch konají povinnou školní praxi během měsíce června na různých hradech či zámcích po celé České republice. Délka praxe je 4 týdny. Na hradech a zámcích působí jako průvodci a na tuto praxi se pečlivě připravovali již měsíce předem. Studenti se musí naučit zpaměti obsáhlý průvodcovský text, zřetelně artikulovat a umět reagovat na mimořádné situace. Toto vše je náplní předmětu Průvodcovství.

Státní zámek Vranov nad Dyjí

Na fotografiích je studentka Petra Kühtreiberová, která provází na státním zámku Vranov nad Dyjí. Je ubytována společně s dalšími studenty v zámeckém areálu a praxi si chválí.
Prohlídka, kterou jsem s Petrou absolvovala, byla velmi pěkná.

Gabriela Vlasáková, učitelka předmětu "cestovní ruch"

 

Státní zámek milotice

Máme se tady krásně, je tady skvělý kolektiv a nádherné okolí. Ráno a večer pracujeme kolem zámku (uklízíme zámek, staráme se o zámecký park a oranžerie) a během otevírací doby zámku přímo provázíme. Během minulých dvou týdnů jsme se také účastnily natáčení posledního dílu Marie Terezie a také Concentusu Moraviae. Tyto praxe jsou pro nás obohacujícím zážitkem a máme v plánu se sem v rámci brigády vracet.
Ze zámku z Milotic Vás zdraví
Kája, Áďa a Věrka

Státní hrad Rožmberk

Tentokrat jsme se vypravili zkontrolovat průběh praxi na hrad Rožmberk. 

Jako průvodkyně zde měly praxi 4 studentky oboru Cestovní ruch - Tereza Šmídová, Veronika Sýkorová, Kamila Šimková a Eliška Votoupalová. 
První dvě studentky jsou na fotce společně s paní učitelkou Gabrielou Vlasákovou.